Allston

Lorem ipsum dolor sit amet, vix ea veritus delectus. Ignota explicari.

a

Contact

231 East 22nd Street, Suite 23 New York NY 10010

Email: office.ny@ratio.com
Fax: +88 (0) 202 0000 001

Zásahová obuv VÖLKL Primus 22

Katalogové číslo 33332

5 599,- Kč s DPH

4 627,- Kč bez DPH

• NOVINKA 2024
• Vychází z osvědčeného modelu primus 21
• Velmi lehká, hmotnost cca 1300g (u středních velikostí)
• Výška svršku kategorie C cca 21 cm(u středních velikostí)
• Rozsah velikostí 36-50
• Výrazné ohybové zóny v patě a nártu
• Dvě obouvací poutka
• Dvouzónový zipový systém
• Nová membrána Sympatex® Moisture Tech
• Certifikace CE 0193 EN 15090:2012 F2A AN CI HI3 SRC

Ochrana proti propíchnutí podešve

Ochrana proti propíchnutí podešve

Vysoké tlumicí vlastnosti

Vysoké tlumicí vlastnosti

Neklouzavost

Neklouzavost

Odolnost vůči olejům, benzínům a kyselinám

Odolnost vůči olejům, benzínům a kyselinám

Prodyšná membrána

Antistatičnost

Antistatičnost

Ochrana před nebezpečím požáru

Ochrana před nebezpečím požáru

Tepelná podšívka

Tepelná izolace

Ochrana prstů

Ochrana prstů

RFID Technologie

EXCELENTNÍ VLASTNOSTI

DVĚ OBOUVACÍ POUTKA

2 rozměrná poutka a nasazovací pásky pro rychlé pro nazouvání. Lze obout i v rukavicích.

ŠNĚROVACÍ SYSTÉM

Rychle rozepínací šněrovací systém, spolehlivý a hladce chodící pro pohodlný vstup. Díky novému systému šněrování už žádné zadrhávání při zapínání, žádný tlak v oblasti jazyka, snadná údržba a čištění v prostoru šněrování a zipu. Nehořlavé tkaničky (Nomex).

JAZYK OBUVI

Díky nové vnější konstrukci není jazyk ve spodní části uprostřed sešitý, proto nemůže tlačit. Nově je na jazyku také přední ohybový dílec, na hodní části z vnější strany je jazyk ukončen prodyšnou textilií s polstrováním zajišťující jeho měkkost.

Membrána

Membránová podšívka Sympatex® Moisture-Tech® pro sušší klima chodidla (o 78% méně vlhkosti) a snížené hromadění tepla (o 45% méně zahřívání) ve srovnání s předními konkurenčními technologiemi. Nepromokavá obuv s trvalým pocitem sucha, prodyšná, odolná chemikáliím podle EN 368.

pohodlná chůze

Pohyblivé části, jako je horní část svršku nebo oblast uprostřed nohy, jsou zpevněny vyztužením. Pro pohodlnější řízení a chůzi je horní hrana svršku zkosená, v zadní části jsou dva ohybové dílce.

podešev
podešev

Samočistící podešev s hloubkou dezénu 6 mm. Přímo nastříknutá pryž-PUR s bočním profilem a mezipodešví z pružinové oceli, otěruodolná, odolná proti pohonným látkám (oleji, benzinu) a kyselinám, nepíšící. Obsah PU v podešvi je přes 90 %.

polstrování
polstrování

Anatomicky tvarované polstrování v oblasti nártu, kotníku a středu chodidla. Měkké polstrování na okraji hřídele, polstrovaný jazyk

Stélka
stélka

Anatomicky tvarovaná vkládací stélka absorbující pot z přírodní korkové směsi je s paměťovou pěnou. Vyměnitelná a pratelná (30 °C).

vyztužená špička

Má nový designový tvar, PUR-vnější tužinka se zapuštěnými švy s dvojitým prošitým svršku je oděruodolná. Ocelová tužinka chrání prsty proti nárazům do 200 joulů. Ocelová planžeta je z nerezavějící oceli odolné proti propíchnutí.

zlepšená ergonomie

Díky novému designu obuvi její horní část kopíruje přirozenou polohu nohy, zadní část opatku je předtvarovaná. Pro maximální stabilitu je pružnost tubusu holeně s dvojitou ohybovou zónou zesílena.

kůže
KŮŽE A ŠITÍ

Hladká černá hydrofobní useň tloušťky 2,4 – 2,6 mm, profilovaný a oděru vzdorný svršek s dvojitými zapuštěnými švy, žádné boční švy na nártu, reflexní pruhy na bocích a vzadu. Žáruvzdorná šicí nit (Nomex).

Bezpečnostní technologie HASIČSKÝCH BOTŮ VÖLKL

IZOLACE PROTI EXTRÉMNÍMU TEPLU I CHLADU

Naše boty nabízejí silnou izolaci proti extrémně horkým a nízkým teplotám. Podešev VÖLKL má díky speciální konstrukci přímo tvarované podešve silnou polyuretanovou vrstvu s vynikajícími izolačními vlastnostmi. V kombinaci s vložkou z přírodního korku se v testu měří nejvyšší izolační hodnoty. U bot VÖLKL je vnitřní teplota po 10 minutách v pískové lázni 250 ° C pouze +1,3 ° C. Výsledky zkoušky izolace za studena jsou také přesvědčivé a mnohokrát překračují standard (CI).

Odolnost proti propíchnutí

Protože nemáte v akci čas věnovat pozornost tomu, kam šlapete, konstruujeme naše boty VÖLKL s mezipodešví z kalené pružinové oceli odolné proti propíchnutí. Ocelová mezipodešev je zcela uzavřena vstřikovanou pryžovou a PU vrstvou podešve. Podle našeho názoru zkušební postup předepsaný normou s otupeným hřebem odpovídá pouze částečně skutečným provozním podmínkám. Ocelová mezipodešev nabízí nejlepší ochranu pro skutečně špičaté předměty, má tloušťku 1 mm a je až čtyřikrát tenčí než ty vyrobené z Kevlaru nebo kompozitních materiálů. Předpokládáme tedy úsporu hmotnosti a flexibilitu alternativních textilních řešení.

Ochrana špičky / VÖLKL

VÖLKL používá k ochraně vašich prstů vysoce kvalitní ocelové špičky, které jsou pečlivě zasunuty do boty. Anatomicky tvarované ocelové tužinky nabízejí maximální volnost prstů. Okraj kaple je opatřen pryžovým přechodovým pruhem, takže v oblasti kaple nemohou vzniknout žádné tlakové body. Uvnitř jsou prsty chráněny proti kolísání teploty izolačním obložením.

Antistatický účinek

Na jedné straně má antistatický účinek za cíl chránit uživatele před elektrickým nábojem. Na druhou stranu by zbytkový proud měl být přesto veden, aby signalizoval nosiči, že je v kontaktu se zdrojem energie. Kromě toho musí bota vybít elektrostatický náboj nositele kontrolovaným způsobem tak, aby ve vysoce hořlavé atmosféře nedošlo ke vzniku jisker nebo výbuchu. Protipožární boty většinou ztratí svůj předepsaný antistatický účinek, pokud jsou antistatické vložky odstraněny nebo nahrazeny neantistatickými vložkami. Naše boty VÖLKL dosahují antistatických vlastností díky kombinaci vysoce izolační směsi pryž/PU a vodícího pásku zabudovaného do svršku (viz obrázek). Kovové nitě jsou tkané do vodící pásky, které trvale vybíjí elektrostatický náboj. To znamená, že antistatika je trvale zachována – dokonce i při výměně vložky.

přilnavost

Naše podešve jsou lisovány z obzvláště neklouzavé nitrilové kaučukové směsi. Není zbytečné a nepodstatné, že dosáhnou certifikace SRC s lehkostí, aniž by zanechali stopy. Dále jsou vybaveny profilem pro optimální stabilitu na žebříku. Jsou také odolné vůči oděru, oleji, benzínu a kyselinám.

Reflexní pásky

Všechny naše boty mají reflexní pruhy. Zvyšují viditelnost a bezpečnost pohotovostních služeb ve dne i v noci.

OCHRANA ŠPIČKY PROTI OPOTŘEBENÍ

Polyuretanová kaple je odolná proti poškrábání a trvale chrání před známkami opotřebení. Tímto způsobem zůstává bota chráněna během klečících aktivit.

Ochrana kotníku

Použitý materiál slouží jako ochrana kotníku a dává botě její původní tvar i po letech nošení.

technologie PRO komfort používání HASIČSKÝCH BOTŮ VÖLKL

STOP SYSTÉM ZIPU

Jezdce zipu lze zcela a snadno otevřít. Horní kožené ukončení překrytí zipu je zkosené a zabraňuje zipu se rozepínat. Ve spodní části je velcro-zámek – takzvaný stop systém zipu při rozepnutí. Horní překrytí zipu i spodní krytí zipu jsou kožené. Ukončení šněrovacího systému poutkem s pevným nýtkem zabraňuje zipu pohybu vpřed, ale přesto lze šněrovací systém snadno uživatelem vyměnit. Možnost výměny pouze zipu nebo šněrovadla tak výrazně prodlouží životnost obuvi.

měkký jazyk

Jazyk na horní části je z vnější strany ukončen prodyšnou textilií s polstrováním zajišťujícím měkkost. Jazyk v horní části je lehce tvarovaný, obsahuje etiketu s prostorem pro individuální napsání jména/čísla hasiče. V první třetině je oděruodolná textilie s tvarovaným polstrováním zajišťujícím měkkost a na horní straně jazyka není hrana, tudíž nemůže tlačit na nohu ani v nízké ponožce.

měkká horní hrana svršku

Kompletně dokola až po šněrování je celá horní hrana svršku štyrcovaná, což zaručuje měkkost bez žádné ostré nebo otevřené hrany. Bota tak nemůže tlačit ani v případě použití nízké nehasičské ponožky.

DVOUFÁZOVÉ šněrovÁNÍ

Díky systému click-clack na svršku a trianglovému šněrování dochází k dvouzónové utahování. Tlak zipu při zapínání je rozložen pod a nad kritický bod, kde se zip zasekává. Zip lze díky tomu jednoduše zapnout jednou rukou (i v rukavicích). Bota nemá pro šněrování kovové háčky, které se při extrémním zahřátí nebo při práci se dřevem a řezání spadlých stromů mohou deformovat/otevírat.

Šněrovací systémem VÖLKL tak kombinuje ideální držení a rychlé a snadné nazutí. Po prvním zašněrování a uzavření se tak bota individuálně napasuje podle tvaru nohy uživatele. Potom stačí k uzavření a otevření boty už jen jeden pohyb ruky.

ODOLNOST Jezdce s úchytem

Naše boty mají kožený úchyt konstruovaný pro absolutní odolnost proti vytržení a jsou navrženy tak, aby se mohly uchopit rukavicemi. Vrchní jezdec opatřen suchým zipem, při běhu se nepohybuje.

Tlumení

Díky konstrukci podešve specifické pro VÖLKL mají naše boty velmi dobré tlumicí vlastnosti. Důvod? Podešve se vyrábí přímým vstřikováním. Nejprve je tu odpružená a lehká polyuretanová vrstva o tloušťce 2 cm. Ta je uzavřena ve 4 mm silné, tepelně odolné pryžové vrstvě. Zvláštností je, že polyuretanová vrstva je nastříknuta v celé ploše pryžové nášlapné podešve, která tlumí, je také lehká a má izolační účinek. To znatelně snižuje tlak na klouby, páteř a meziobratlové ploténky.

klima nohou

VÖLKL Klimasystém je plně efektivní díky spojení membrány Sympatex, větracích otvorů na horní hraně boty a vzduchupropusnému polstrovacímu materiálu. 100% recyklovatelná membrána Sympatex rychle nasává vlhkost nohou a velmi rychle ji ze středu rozprostře do celé plochy membrány. Vlhkost je převzata díky cirkulaci vzduchu vzduchupropustným polstrovacím materiálem a pumpujícím pohybem při chůzi odvedena ven z boty. Vodní pára pak může unikat větracími otvory na horní hraně svršku. Podešev navíc dobře izoluje za velmi nízkých i vysokých teplot, teplota uvnitř boty se zvyšuje pouze o +5 °C. Vaše nohy se budou cítit suché a příjemně temperované.

odolnost proti vodě

VÖLKL garantuje vodotěsnost pomocí zdvojeného ochranného mechanismu. Na vnější straně používáme speciálně vyčiněnou hydrofobní useň a vodoodpudivé šicí nitě, které nepropustí kapaliny s nízkým povrchovým napětím. Membrána Sympatex jako vnitřní podšívka ještě také blokuje průchod vody, aniž by narušovala prodyšnost.

Flexibilita

Boty VÖLKL jsou navrženy tak, aby podporovaly vaše pohyby při chůzi vpřed a vzad, ale také, aby vás chránily před zvrtnutím. V oblasti paty jsme zabudovali dva ohybové dílce, které se při chůzi stlačují a ohýbají a tak zabraňují nepříjemným otlakům. Náš zipový systém není, na rozdíl od produktů jiných výrobců, pevně připevněn ke svršku. Tím se změkčují ohyby při chůzi a podstatně snižují tlaky zipu na nárt.

lehčí než konkurence

Naše hasičské boty VÖLKL jsou lehčí než běžné dostupné konkurenční produkty. U přímo nastříknuté podešve je procentuálně použito méně pryže a více polyuretanu. Protože je polyuretan výrazně lehčí než pryž, zásadně se snižuje celková hmotnost naší boty. Nízká výška našeho modelu Primus 22 šetří hmotnost a významně ulevuje lýtku.

Kde Koupit

E-SHOP A POŽÁRNÍ DISTRIBUČNÍ CENTRA

e-shop velkoobchodního skladu Gruna, ihned k dodání