Allston

Lorem ipsum dolor sit amet, vix ea veritus delectus. Ignota explicari.

a

Contact

231 East 22nd Street, Suite 23 New York NY 10010

Email: office.ny@ratio.com
Fax: +88 (0) 202 0000 001
Zásahová obuv VÖLKL Primus 21

Zásahová obuv VÖLKL Primus 21

Katalogové číslo 33323

4 499,- Kč s DPH

3 718,- Kč bez DPH
  • Výška svršku cca 21 cm
  • Velmi lehká, hmotnost cca 1150 g
  • Velikosti 36-50, nadměrné velikosti 48 až 50
  • Nová membrána Sympatex® Moisture Tech
  • Odolnost SRC proti skluzu
  • Certifikace CE 0193 EN 15090:2012 F2A AN CI HI3 SRC
Ochrana proti propíchnutí podešve

Ochrana proti propíchnutí podešve

Vysoké tlumicí vlastnosti

Vysoké tlumicí vlastnosti

Neklouzavost

Neklouzavost

Odolnost vůči olejům, benzínům a kyselinám

Odolnost vůči olejům, benzínům a kyselinám

Antistatičnost

Antistatičnost

Ochrana před nebezpečím požáru

Ochrana před nebezpečím požáru

Tepelná podšívka

Tepelná podšívka

Ochrana prstů

Ochrana prstů

EXCELENTNÍ VLASTNOSTI

Zásahová obuv VÖLKL Primus 21
PRAKTICKÉ POUTKO

Poutko pro snadné nazouvání v horní patní části obuvi.

kůže
KŮŽE A ŠITÍ

Hladká černá hydrofobní useň, tloušťka usně 2,4–2,6 mm, konstrukce svršku bez bočních švů, žáruvzdorná šicí nit (Nomex), stříbrné reflexní pásky.

Zásahová obuv VÖLKL Primus 21
ŠNĚROVÁNÍ

Systém šněrování s rychle rozepínacím šněrovacím zipovým systémem, nehořlavé tkaničky NOMEX šněrování v oblasti nártů, čisticí systém.

podešev
podešev

Samočistící podešev s hloubkou dezénu 6 mm. Přímo nastříknutá pryž-PUR s bočním profilem, otěruodolná, odolná proti pohonným látkám (oleji, benzinu), odolná proti kyselinám, nepíšící.

Zásahová obuv VÖLKL Primus 21
nová membrána

100% recyklovatelná membránová podšívka Sympatex® Moisture-Tech® pro sušší klima chodidla (o 78% méně vlhkosti) a snížené hromadění tepla (o 45% méně zahřívání) ve srovnání s předními konkurenčními technologiemi, vodotěsná, prodyšná, odolná proti chemikáliím dle EN 368.

hasiči
pohodlná chůze

Anatomický pohyb vaší nohy v botách se přenáší prostřednictvím vyztužení, ohybových prvků a polstrování. Pohyblivé části, jako je horní část svršku nebo oblast uprostřed nohy, jsou zpevněny vyztužením.

Zásahová obuv VÖLKL Primus 21
pata

Klín v oblasti paty a stahovací smyčka na horním okraji hřídele.

polstrování
polstrování

Polstrování kotníků a metatarzů, měkké polstrování na okraji hřídele.

Stélka
stélka

Anatomicky tvarovaná stélka absorbující pot z přírodní korkové směsi.

Zásahová obuv VÖLKL Primus 21
vyztužená špička

Ocelová tužinka s ochranou prstů proti nárazům do 200 joulů, oděruodolná PUR-vnější tužinka se zapuštěnými švy a dvojitým prošitým svršku, mezipodešev z pružinové, nerezavějící oceli odolná proti propíchnutí.

Bezpečnostní technologie HASIČSKÝCH BOTŮ VÖLKL

IZOLACE PROTI EXTRÉMNÍMU TEPLU I CHLADU

Naše boty nabízejí silnou izolaci proti extrémně horkým a nízkým teplotám. Podešev VÖLKL má díky speciální konstrukci přímo tvarované podešve silnou polyuretanovou vrstvu s vynikajícími izolačními vlastnostmi. V kombinaci s vložkou z přírodního korku se v testu měří nejvyšší izolační hodnoty. U bot VÖLKL je vnitřní teplota po 10 minutách v pískové lázni 250 ° C pouze +1,3 ° C. Výsledky zkoušky izolace za studena jsou také přesvědčivé a mnohokrát překračují standard (CI).

Odolnost proti propíchnutí

Protože nemáte v akci čas věnovat pozornost tomu, kam šlapete, konstruujeme naše boty VÖLKL s mezipodešví z kalené oceli odolné navíc proti propíchnutí. Ocelová mezipodešev je zcela uzavřena vstřikovanou pryžovou a PU vrstvou podešve. Podle našeho názoru zkušební postup předepsaný normou s otupeným hřebem odpovídá pouze částečně skutečným provozním podmínkám. Ocelová mezipodešev nabízí nejlepší ochranu pro skutečně špičaté předměty, má tloušťku 1 mm a je až čtyřikrát tenčí než ty vyrobené z Kevlaru nebo kompozitních materiálů. Předpokládáme tedy úsporu hmotnosti a flexibilitu alternativních textilních řešení.

Ochrana špičky / VÖLKL

Používá k ochraně vašich prstů vysoce kvalitní ocelové špičky, které jsou pečlivě zasunuty do boty. Anatomicky tvarované ocelové tužinky nabízejí maximální volnost prstů. Okraj kaple je opatřen pryžovým přechodovým pruhem, takže v oblasti špičky nemohou vzniknout žádné tlakové body. Uvnitř jsou prsty chráněny proti kolísání teploty izolačním obložením.

Antistatický účinek

Na jedné straně má antistatický účinek za cíl chránit uživatele před elektrickým nábojem. Na druhou stranu by zbytkový proud měl být přesto veden, aby signalizoval nosiči, že je v kontaktu se zdrojem energie. Kromě toho musí bota vybít elektrostatický náboj nositele kontrolovaným způsobem tak, aby ve vysoce hořlavé atmosféře nedošlo ke vzniku jisker nebo výbuchu. Protipožární boty většinou ztratí svůj předepsaný antistatický účinek, pokud jsou antistatické vložky odstraněny nebo nahrazeny neantistatickými vložkami. Naše boty VÖLKL dosahují antistatických vlastností díky kombinaci vysoce izolační směsi pryž/PU a vodícího pásku zabudovaného do svršku (viz obrázek). Kovové nitě jsou tkané do vodící pásky, které trvale vybíjí elektrostatický náboj. To znamená, že antistatika je trvale zachována – dokonce i při výměně vložky.

přilnavost

Naše podešve jsou lisovány z obzvláště neklouzavé nitrilové kaučukové směsi. Není zbytečné a nepodstatné, že dosáhnou certifikace SRC s lehkostí, aniž by zanechali stopy. Dále jsou vybaveny profilem pro optimální stabilitu na žebříku. Jsou také odolné vůči oděru, oleji, benzínu a kyselinám.

Reflexní pásky

Všechny naše boty mají reflexní pruhy. Zvyšují viditelnost pohotovostních služeb ve dne i v noci.

OCHRANA ŠPIČKY PROTI OPOTŘEBENÍ

Polyuretanová kaple je odolná proti poškrábání a trvale chrání před známkami opotřebení. Tímto způsobem zůstává bota chráněna během klečících aktivit.

Ochrana kotníku

Dává botě její původní tvar i po letech nošení. Materiál slouží také jako ochrana kotníku.

technologie PRO komfort používání HASIČSKÝCH BOTŮ VÖLKL

šněrovací systém

Se šněrovacím systémem VÖLKL lze kombinovat ideální držení a rychlé a snadné nazutí. Po prvním zašněrování a lze uzavření lze botu individuálně napasovat tvaru nohy uživatele. Potom stačí k uzavření a otevření boty jen jeden pohyb ruky. Kromě toho lze jezdce zipu zcela a snadno otevřít.

ODOLNOST Jezdce s úchytem

Naše boty mají kožené úchyty konstruované pro absolutní odolnost proti vytržení a jsou navrženy tak, aby se mohly uchopit rukavicemi. Zbytek je rutina.

Tlumení

Díky konstrukci podešve specifické pro VÖLKL mají naše boty velmi dobré tlumicí vlastnosti. Důvod? Podešve se vyrábí přímým vstřikováním. Nejprve je tu odpružená a lehká polyuretanová vrstva o tloušťce 2 cm. Ta je uzavřena ve 4 mm silné, tepelně odolné pryžové vrstvě. Zvláštností je, že polyuretanová vrstva je nastříknuta v celé ploše pryžové nášlapné podešve, která tlumí, je také lehká a má izolační účinek. To znatelně snižuje tlak na klouby, páteř a meziobratlové ploténky.

klima nohou

VÖLKL Klimasystém je plně efektivní díky spojení membrány Sympatex, větracích otvorů na horní hraně boty a vzduchupropusnému polstrovacímu materiálu. Membrána Sympatex rychle nasává vlhkost nohou a velmi rychle ji ze středu rozprostře do celé plochy membrány. Vlhkost je převzata díky cirkulaci vzduchu vzduchupropustným polstrovacím materiálem a pumpujícím pohybem při chůzi odvedena ven z boty. Vodní pára pak může unikat větracími otvory na horní hraně svršku. Podešev navíc dobře izoluje za velmi nízkých i vysokých teplot. Vaše nohy se budou cítit suché a příjemně temperované.

odolnost proti vodě

VÖLKL garantuje vodotěsnost pomocí zdvojeného ochranného mechanismu. Na vnější straně používáme speciálně vyčiněnou hydrofobní useň a vodoodpudivé šicí nitě, které nepropustí kapaliny s nízkým povrchovým napětím. Membrána Sympatex jako vnitřní podšívka ještě také blokuje průchod vody, aniž by narušovala prodyšnost.

Flexibilita

Boty VÖLKL jsou navrženy tak, aby podporovaly vaše pohyby při chůzi vpřed a vzad, ale také, aby vás chránily před zvrtnutím. V oblasti paty jsme zabudovali ohybový dílec, který se při chůzi stlačuje a ohýbá a tak zabraňuje nepříjemným otlakům. Náš zipový systém není, na rozdíl od produktů jiných výrobců, pevně připevněn ke svršku. Tím se změkčují ohyby při chůzi a podstatně snižují tlaky zipu na nárt.

lehčí než konkurence

Naše hasičské boty VÖLKL jsou lehčí než běžné dostupné konkurenční produkty. U přímo nastříknuté podešve je procentuálně použito méně pryže a více polyuretanu. Protože je polyuretan výrazně lehčí než pryž, zásadně se snižuje celková hmotnost naší boty. Nízká výška našeho modelu Primus 21 šetří hmotnost a významně ulevuje lýtku.

Kde Koupit

E-SHOP A POŽÁRNÍ DISTRIBUČNÍ CENTRA

e-shop velkoobchodního skladu Gruna, ihned k dodání

náš partner

náš partner

náš partner

náš partner